Sead Vegara

In the Grey: Guy Ritchie na autopilotu

Piše: Sead Vegara Jer, ako ćemo iskreno, Ritchie je slovio, i dan danas slovi, za reditelja koji ima specifičan i prepoznatljiv stil, te snima zanimljive i kvalitetne filmove. Sa Sivom zonom, Ritchie se doduše demantovao demonstrirajući daleko najslabije ostvarenje u zadnjih par godina. 

Moji filmovi: “Susjedi“

Piše: Midhat Ajanović Ajan McLaren sebe međutim nije smatrao crtačem, on je sebe vidio kao neku vrstu koreografa koji usklađuje igru i ritam pokreta. Cilj mu je bila harmonija između svijetla, zvuka i vremena. Baš kao klasična muzika, njegovi se filmovi ne tumače već osjećaju. U nečem što je obično kolektivni čin on je individualac, svoje je filmove stvarao sam od početka do kraja - uključujući tu i muziku koju je crtao direktno na tonsku vrpcu.